Fabryka Displayów DS Smith Polska

01 marca 2021 |

Nowa Fabryka Displayów (przenośnych modułów do ekspozycji towarów w sklepach) powstała na terenie kompleksu produkcyjnego przy ul. Malików. Obiekt ma powierzchnię 5 700 m2, z czego zdecydowana większość to nowo wybudowana część o powierzchni 3 600 m2. W ramach przedsięwzięcia generalny remont przeszły pomieszczenia socjalne i biurowe.

Dzięki inwestycji firma będzie mogła obsłużyć wszystkich klientów w szczycie sezonu, jak i nadal rozwijać swoją ofertę, np. poprzez produkcję innowacyjnych standów ekologicznych. Nowoczesna hala została wybudowana z myślą o ochronie środowiska. Wyposażono ją między innymi w oświetlenie LED, które pozwala na oszczędność energii. Automatyczna linia odprowadzająca odpad z maszyn wycinających sprawia, że każdy najmniejszy skrawek tektury trafia do recyklingu.

Obecnie kielecka Fabryka Displayów przetwarza blisko 5 mln m2 tektury. W ciągu najbliższych 4 lat DS Smith planuje podwoić produkcję. Wartość inwestycji to 7,5 mln zł. Przypomnijmy, że to kolejna rozbudowa kieleckiej fabryki. W ciągu 4 ostatnich lat do użytku oddano 4 obiekty o łącznej powierzchni ponad 10 tys. m2, w tym ukończoną w 2017 roku użytku halę produkcyjno-magazynową.

Zobacz również