Kieleckie Centrum Biznesu – al. Solidarności

06 grudnia 1991 |

Nieruchomość składa się z zabudowanych działek gruntu o powierzchni 48 396 m2. Centrum Biznesu to kompleks konferencyjno – biurowo – hotelowy, w skład którego wchodzą sale konferencyjne, powierzchnie biurowe, trzygwiazdkowy hotel oraz restauracje i drink bary. Łączna powierzchnia zabudowy wynosi 12 629 m2, a powierzchnia użytkowa budynków – 30884 m2. Na terenie Centrum znajdował się wielopoziomowy parking o pow. 9400 m2, który został wyburzony przez nowego właściciela.

Budynek Kieleckiego Centrum Biznesu w Kielcach wciąż jest jednym z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych obiektów w regionie. Dwunastopiętrowy, szklany obiekt został oddany do użytku w 1990 roku i zdobył tytuł Budowy Roku. Jest to biurowiec klasy B o powierzchni ok. 21 000 m2.

Trzygwiazdkowy Hotel Kongresowy znajdujący się w kompleksie Centrum Biznesu dysponuje pokojami i apartamentami o wysokim standardzie. Hotel oferuje 78 pokoi ze 105 miejscami noclegowymi w tym:51 pokoi jednoosobowych, 17 pokoi dwuosobowych de lux, 6 pokoi dwuosobowych, 2 apartamenty, 1 apartament de luxe, 1 apartament prezydencki.

Kompleks gastronomiczny, w skład którego wchodzą restauracje, drink bary i patio, oferuje łącznie 300 miejsc konsumpcyjnych. Patio o pow. 1500 mtworzy bujna tropikalna roślinność, dyskretny szum wody, akwaria, naturalne światło, ciekawa aranżacja wnętrza i śpiew egzotycznych ptaków.

Ośrodek konferencyjno – szkoleniowy to Sala Kongresowa może gościć 300 osób, Audytorium posiada 90 miejsc, salki szkoleniowe do 40 miejsc. Sale konferencyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt techniczny i audiowizualny.

Statystyka:
powierzchnia zabudowy: 12 629 m2
powierzchnia użytkowa: 30 884 m2
powierzchnia gruntu: 48 396 m2

W 2008 roku kompleks został sprzedany spółce City Core, która przeprowadziła przebudowę i remont obiektów. Obecnie powierzchnie biurowe zajmowane są głównie przez firmy z branży BPO (call center Inter Galactica, Medicover, PKP Informatyka oraz UCMS Group Poland). Nowy właściciel planuje również rozbudowę obiektu. W ramach Biznes Parku, od strony ul. Świętokrzyskiej i al. Solidarności, stanie zespół wieżowców.

Zobacz również