Best Western Grand Hotel Kielce **** (dawniej Łysogóry) – przebudowa i rozbudowa

30 czerwca 2007 |

Czterogwiazdkowy hotel stoi w samym centrum Kielc. Elewacja budynku, który powstał w 1962 roku, nie była nigdy remontowana. W ostatnim czasie gruntownie zmodernizowano wszystkie pokoje gościnne. Odnowiono też hall i recepcję i przeprowadzono remont wind. W miejsce starych dźwigów zamontowano nowoczesne i przeszklone, dzięki czemu podczas przejażdżki można podziwiać miasto. Na ścianie przed wejściem do restauracji zainstalowano ogromne (5m x 1m) akwarium z niespotykanymi gatunkami ryb. W wakacje 2004 ruszył generalny remont elewacji, w trakcie którego zdecydowana się na diametralną zmianę stylu architektonicznego budynku. W sierpniu 2005 roku rozpoczęła się przebudowa podziemi hotelu.

Od strony ul. Czarnowskiej parter budynku został wysunięty do przodu o około 4 metry i oszklony. W nowej części powstał dwupoziomowy Pasaż Zielony, czyli galeria kilkunastu sklepów eksluzywnych marek.Równocześnie prowadzone były roboty od strony ul. Żelaznej, gdzie ściany przesunięto o ok. 5 metrów do przodu. Dodatkowo wybudowano wejście ze szklanym dachem wsparte na stylowych kolumnach. Zmieniło się również otoczenie hotelu. Alejki wyłożone zostały granitowymi płytami, ustawiona została mała architektura, rzeźby, ławeczki oraz krzewy, drzewka i kwiaty. Dodatkowo cały obiekt zyskał iluminację.

Wiosną 2006 roku ruszyły prace przy budynku od ul. Sienkiewicza. Hotel został rozbudowany aż do linii znajdującego się tuż obok budynku Centrum Sienkiewicza 78A.

Zobacz również