Panattoni Park Kielce ul. Malików

23 kwietnia 2017 |

Panattoni Park Kielce to ogromna inwestycja produkcyjno-magazynowa, która powstanie w dzielnicy Niewachlów. Panattoni Park Kielce będzie składać się z 3 budynków o łącznej powierzchni ponad 75 tys. m2, z czego I etap obejmuje budowę ok. 43 tys m2. Hale będą mieć wysokość 10m. Cała powierzchnia przeznaczona jest na wynajem, a dzięki możliwości elastycznego kształtowania modułów park jest w stanie zaspokoić wymagania klientów z różnych branż. Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie.

Grupa VIVE pierwszym lokatorem
Grupa VIVE wynajęła ok. 26 200 m kw. nowoczesnej powierzchni dystrybucyjno-logistycznej w pierwszym etapie inwestycji Panattoni Park Kielce. Część magazynowa zajmie 24 836 m2, zaś biura i pomieszczenia socjalne 1 351 m2. Pozostałe 15 100 m2 jest w trakcie komercjalizacji. Budynek będzie certyfikowany w rygorystycznym systemie TAPA i w całości zostanie wyposażony w żarówki LED. Ponadto strefa kompletacji (3 000 m2.) doświetlona zostanie światłem dziennym o współczynniku sięgającym 12,5%.

Generalny wykonawca wybrany
W marcu 2018 roku zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. poinformował, że spółka Pekabex Bet podpisała list intencyjny ze spółką Panattoni Development Europe na generalne wykonawstwo. W czerwcu podpisano umowę, której przedmiotem jest budowa hali magazynowej AB (etap I) wraz z trzykondygnacyjnym budynkiem biurowym, niezbędną infrastrukturą zewnętrzną i pomieszczeniami technicznymi. Wartość kontraktu to 12,15 mln euro netto. Termin ukończenia budowy pierwszej hali to jesień 2018 roku. W październiku ruszyły prace przy stawianiu drugiej hali.

 

HALA 2

_____________________

HALA 1

Zobacz również