Stadion lekkoatletyczny Politechniki Świętokrzyskiej

04 lutego 2017 |

Stadion lekkoatletyczny powstał na terenie kampusu Politechniki Świętokrzyskiej. Zgodnie z koncepcją wybudowane zostało boisko do piłki nożnej, które otoczone jest sześciotorową bieżnią wraz z częściowo zadaszoną trybuną na ok. 200 osób wzdłuż południowej strony. Wartość inwestycji to 10,72 mln złotych brutto, z czego 7,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Główne elementy areny stadionu obejmują: pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy, bieżnię lekkoatletyczną okólną sześciotorową o nawierzchni poliuretanowej o długości 400 m, ośmiotorową bieżnię na prostej o długości 130 m, rzutnię do rzutu młotem, rzutnię do rzutu dyskiem, rzutnię do rzutu oszczepem, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku o tyczce, skocznię do skoku wzwyż, skocznię dwutorowa do skoku w dal oraz skocznię treningową jednotorową do skoku w dal, boisko do sportów plażowych, budynek magazynowy na sprzęt sportowy.

Stadion przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnościami, posiada ponad 500 miejsc siedzących dla widzów, może być użytkowany w warunkach nocnych dzięki wykonanemu oświetleniu. Stadion wyposażony jest w instalację nagłośnieniową, elektryczną 230V i 400V oraz instalacje światłowodową umożliwiającą podłączenie Internetu praktycznie w każdym punkcie stadionu. Stadion spełnia wytyczne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla stadionu lekkoatletycznego kategorii IV B, jest przygotowany dla pozyskania Świadectwa kategorii IVB co umożliwi organizowanie zawodów na szczeblu okręgowym i centralnym. (źródło: https://tu.kielce.pl/stadion/)

Zobacz również