Budynek usługowo-biurowy ul. Herbska 1

25 marca 2011 |

Inwestycja pod nazwą Herbska 1 – to nowoczesny budynek handlowo – usługowo – biurowy. Inwestycja obejmuje działki o nr. ewid. 1336, 1337, 1338 położone bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic  1 Maja i Jagiellońskiej. Sześciokondygnacyjny biurowiec będzie jednym z nowocześniejszych budynków pod względem architektury w tym rejonie miasta. Powierzchnia budynku wynosić będzie ok. 2500 tysiąca m2. Budynek będzie wykonany w oparciu o najwyższe standardy budowlane i wykończeniowe.

Będzie to klasyczny obiekt o funkcji handlowej w parterze i biurowo – usługowej na pozostałych czterech kondygnacjach. W budynku znajdować się będzie cichobieżna winda, która obsługiwać będzie wszystkie 5 kondygnacji naziemnych oraz kondygnację podziemną. Kondygnacja podziemna została przeznaczona na parking dla użytkowników obiektu oraz na pomieszczenia techniczne. Ponadto bezpośrednio przy budynku zlokalizowanych będzie ok. 100 miejsc parkingowych.

Budynek jest projektowany na planie prostokąta, o zwartej bryle w modernistycznej tonacji.  Charakterystyczne jednostronne ścięcie prostopadłościanu w kierunku północno-wschodnim podkreśla jego dynamiczną formę. Bryła budynku przykryta jest dachem płaskim. Elewacja w odcieniach szarości w kolorystyce i strukturze betonu architektonicznego – w parterze została podcięta szkłem w odcieniu zieleni.

 

Wizualizacje

 

Zobacz również