Geopark Kielce – przebudowa Amfiteatru Kadzielnia

29 lipca 2010 |

Praca Zespołu Autorskiego „Asymetria” sp. z o.o. z Krakowa zdobyła pierwszą nagrodę w otwartym konkursie na opracowanie koncepcji projektowej przebudowy, rozbudowy i modernizacji Amfiteatru Kadzielnia oraz zagospodarowania Wzgórza Kadzielnia.

W ramach inwestycji realizowana była przede wszystkim budowa zadaszenia sceny i widowni oraz przebudowa sceny, podscenia i widowni wraz z infrastrukturą techniczną. Autorzy zwycięskiej pracy zaprojektowali podziemną część obiektu, w której znajdują się zaplecze gospodarcze, pomieszczenia techniczne i wyposażenie sceny. Nowa scena ma stałe zadaszenie oraz ruchomy, rozsuwający się jak roleta dach sięgający aż na zaplecze widowni.

Jak zmienił się amfiteatr:

  • przebudowana została główna scena – jest większa i w pełni zadaszona
  • nad główną częścią amfiteatru jest ruchomy dach
  • pomieszczenia techniczne, np. garderoby znajdują się w podziemiach
  • na zasceniu powstanie miejsce na wystawy
  • projekt zakłada powiększenie widowni przy wejściu

 

Inwestycję wykonało konsorcjum: Firma Budowlana Anna-Bud z Bilczy oraz Sport Halls z Wrocławia.

PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Nad pozostającym bez zadaszenia fragmentem widowni z boku, projektanci widzą – wykonany z tworzyw sztucznych dach w kształcie „obłoku”. Koncepcja architektoniczna zakłada również powiększanie tylnej części sceny, na potrzeby np. wystaw czy imprez plenerowych. Architekci zaproponowali ponadto zbudowanie, łączącego dwie skarpy, mostu pomiędzy sceną a widownią. W pobliżu powstaną nowe pawilony z punktami handlowymi i gastronomicznymi. Restauracja będzie miała taras z widokiem na Kadzielnię, którą podziwiać będzie można także z trzech platform widokowych. Parking przed amfiteatrem zostanie powiększony o dodatkowe miejsca dla autokarów.

 

Zobacz również