15 lat serwisu Kieleckie Inwestycje

19 stycznia 2017 |

Pierwszy w województwie świętokrzyskim i jeden z pierwszych w Polsce serwisów internetowych poświęconych inwestycjom obchodzi w tym roku 15-lecie. Z tej okazji wystartowała właśnie jego całkiem nowa odsłona, dostępna pod tym samym adresem: www.inwestycje.kielce.pl.

W wyniku modernizacji strony, zmieniony został nie tylko jej wygląd, lecz przede wszystkim funkcjonalność. W celu łatwiejszego korzystania powstała m.in. wyszukiwarka oraz możliwość filtrowania inwestycji po najpopularniejszych słowach kluczowych. Przykładowo – użytkownicy w prosty sposób mogą zobaczyć wszystkie inwestycje realizowane w wybranym przez siebie roku. Pojawiła się również funkcja komentowania inwestycji.

Jakie inwestycje powstają w Kielcach?

Kilkanaście lat działania serwisu pozwala na podsumowanie zmian zachodzących na kieleckim rynku. Poziom architektury powstających obiektów rozwinął się w zauważalny sposób, a inwestycje mieszkaniowe dorównują swoim poziomem tym budowanym w największych polskich miastach. Widać też, jak wiele dobrego dla Kielc wniosła organizacja konkursów architektonicznych. Dzięki nim mamy świetne budynki, takie jak Centrum Geoedukacji, Filharmonia Świętokrzyska czy hale Targów Kielce. To, co pozostaje niezmienne, to dominująca rola inwestycji mieszkaniowych, które stanowią ponad 40% całości inwestycji w Kielcach. Najmniejszą część stanowią budynki biurowe, których jest nieco ponad 10%. Pozostałe inwestycje to obiekty medyczne, edukacyjne, muzealne, komunalne i przemysłowe.

Już wkrótce nowy dział

Dzięki archiwom zgromadzonym przez lata funkcjonowania serwisu Kieleckie Inwestycje oraz we współpracy z Rafałem Zamojskim, jeszcze w tym roku zostanie uruchomiony nowy dział – „Historia kieleckich inwestycji”. Rafał Zamojski – miłośnik i pasjonat Kielc, dysponujący jedną z najbogatszych kolekcji historycznych zdjęć naszego miasta, będzie odpowiadał za jego przygotowanie.

Serwis internetowy www.inwestycje.kielce.pl został założony w 2002 roku. Od tego czasu w pojawiło się w nim ponad 600 wpisów dokumentujących powstawanie nowych budynków w przestrzeni naszego miasta. Wraz z uruchomieniem nowej wersji uzupełniona została baza zdjęć i informacji.

Zobacz również